Quantcast
Channel: KULISY POWIATU
Viewing all articles
Browse latest Browse all 7000

Policjanci opanowali targowisko i starostwo

$
0
0

W ubiegły wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu licznie pojawili się na wieluńskim targowisku. Kupujący doszukiwali się różnych przyczyn obecności mundurowych na wieluńskim rynku, jednak nikt nie spodziewał się, jaki jest faktyczny powód. Po zakończeniu akcji na targowisku, policjanci udali się do starostwa…

Na Targowisku Miejskim można było spotkać dzielnicowych z terenu powiatu wieluńskiego, którzy  wspólnie z innymi policjantami promowali inicjatywę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
– W ramach wzmocnienia przekazu do osób odwiedzających targowisko utworzono Ruchomy Punkt Informacyjny Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a przygotowane przez wieluńskich policjantów materiały promocyjne rozdawane przez dzielnicowych dawały możliwość bezpośrednich rozmów o mapach i aplikacji Moja Komenda. W ten niekonwencjonalny sposób, informacjo o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotarła i dotrze do szerokiego grona mieszkańców naszego powiatu- podsumowuje inicjatywę Waldemar Kozera, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.
Zainteresowani mieszkańcy chętnie podchodzili do mundurowych nie tylko po to, aby zapoznać się z nową inicjatywą, ale również po to, by przedstawić nurtujące ich problemy swoim dzielnicowym. Jak się okazało, na komendę policji nie każdy ma czas się udać, więc wyjście dzielnicowych w tak dostępne miejsce, jakim jest targowisko miejskie, było strzałem w dziesiątkę.
Policjanci wśród mieszkańców promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przez dwie godziny. Kolejnym punktem było spotkanie z wójtami, dyrektorami szkół oraz nauczycielami z terenu powiatu wieluńskiego.
– Odbyła się konferencja na temat nowej roli dzielnicowego, aplikacji Moja Komenda i funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wieluńskiego. Organizatorem konferencji był Grzegorz Dzierzkowski, Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu oraz Andrzej Stępień, starosta powiatu wieluńskiego- relacjonuje Waldemar Kozera. – Udział w konferencji wzięli między innymi burmistrz Paweł Okrasa, wicestarosta wieluński Marek Kieler, sekretarz gminy  Magdalena Majkowska oraz wójtowie gmin, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i pedagodzy z terenu powiatu wieluńskiego. Jednym z prelegentów konferencji był zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu młodszy  inspektor  Andrzej Małolepszy, który przedstawił nowe narzędzie wprowadzone przez policję jakiem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówił projekt, który za pomocą rozwiązań graficznych odzwierciedla zagrożenie, które następnie policja weryfikuje i na które odpowiednio reaguje w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Ponadto omówiono techniczną stronę KMZB, w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. W trakcie konferencji podkreślono również nową rolę dzielnicowego. W oparciu o program „Twój Dzielnicowy” wyznaczono nową rolę policjantów powołanych na to stanowisko- dodaje rzecznik Kozera.
Na konferencji stawili się oczywiście dzielnicowi, których przedstawiono zaproszonym gościom. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu wyjaśnili zebranym, jak łatwo przy pomocy aplikacji „Moja Komenda” można ustalić swojego dzielnicowego, oraz jak się z nim skontaktować.

Fot Natalia Ptak

Co to jest „Moja Komenda” ?
Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać na przykład adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o dany  rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych można wyszukać również po imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Ważne jest również to, że użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Usługa jest bezpłatna. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki.

Co to jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?
Na mapie znajdą się informacje między innymi o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie. Uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych. Każdy mieszkaniec ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie policja sygnały te weryfikuje. Jeśli informacje się potwierdzą, zostają wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli a nawet uli. UWAGA! „Mapa” nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 7000

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra